Exekuce

Exekuce a možnosti jejího zastavení

Nikdo by se nechtěl setkat s exekutorem ve vlastním domě, ale životní kroky nás leckdy zavedou   nechtěným směrem. Nastane-li však tato nezáviděnihodná situace, přirozeně hledáme nějaký způsob řešení, nejlépe jiným způsobem než přijít o střechu nad hlavou.

Prevence – znamená vyhnout se exekuci dříve, než se do svízelné situace dostaneme

Nejlepší způsob jak se exekuci vyhnout, je vůbec se do takové situace nedostat. Někteří lidé se například rozhodli pojistit se „proti neschopnosti splácet“ dluh u banky. Jíní se pojistili „proti ztrátě zaměstnání“. Jíní se rozhodnou, že si nepůjčí vyšší částku než by byli schopni v případě nutnosti okamžitě splatit. Uvedené, ale i další možnosti výrazně snižují pravděpodobnost, že u vašich dveří exekutor zazvoní.

Je možné provedení exekuce zastavit?

Exekuce je zpravidla rozhodnutím soudu, proto je nutné ji vykonat. Její zastavení by tedy znamenalo zastavení výkonu před jeho provedením. Soud také  často stanoví termín, do kdy se má jeho rozhodnutí provést. Než se tak ale stane, máme určitou šanci něco podniknout, aby k zabavení našeho majetku nedošlo a přitom se zahájilo oddlužnění. Pro zastavení exekuce je příslušný soud povinen se otázkou vzniku a splnění takové dohody zabývat, jiný postup by mohl vést k porušení práva na spravedlivý proces ve smyslu čl. 36 Listiny základních práv a svobod. Zastavením exekuce tedy nedochází k zrušení soudního rozhodnutí, ale pouze k pozbytí účinnosti. Oddlužnění je složitý proces, který je potřeba vnímat z více hledisek.

Čemu může zastavení exekuce zabránit.

Uvádíme seznam věcí, o které Vás může exekutor připravit:

  • nařídit srážky ze mzdy
  • přikázání pohledávky povinného z účtu u peněžního ústavu
  • přikázání jiné pohledávky povinného
  • prodej movitých věcí
  • exekuci nemovitosti
  • prodej podniku
  • vyklizení prostor
  • odebrání věcí
  • rozdělení věcí

Další info ohledně exekuce nemovitostí.

Zanechte kontakt – pomůžeme vám!

Vaše jméno (povinné)

Telefon (povinné)

Váš e-mail

Město

Rychlá žádost o půjčku, nebo zastavení exekuce

Vaše jméno (povinné)

Telefon (povinné)

Váš e-mail

Město

 

Příběhy našich klientů

Jana – Plzeň – dluh 433 000 Kč ( 6 exekucí)

13. února 2016

Chtěla bych napsat pár řádků pro všechny, kteří jsou v podobné nebo stejné situaci jako já. Jelikož jsem se rozvedla a povedený manžílek přestal dnem  rozvodu řešit všechny naše doposud společné dluhy, dostala jsem se do neřešitelné finanční situace, protože jsem se nechala napálit od několika společností, řekla jsem si dost! Končím a požádám o […]

více

Dáša – Poděbrady – dluh 301 000 Kč (2 exekuce)

10. února 2016

Sděluji všem, kteří jsou postiženi exekucemi, že to nemusí být Váš konec. Našla jsem na internetu společnost, která mi jako jediná tento problém vyřešila a dnes mohu v klidu spát, jsem bez dluhů, splácím jeden úvěr a hlavně – už mi nevolá žádný exekutor ani vymáhací společnost. Vy, co víte, o čem mluvím, byste určitě […]

více